RKK – Icds.ee

Eesmärk on arendada Atlandi-üleses kogukonnas strateegilist mõtlemist Balti ja Põhjala riikide julgeolekuprobleemide üle, mis kätkevad nii sõjalist kui ka küber- ja energiajulgeolekut ning samuti ühiskonna sidususe ja toimepidevusega seotud küsimusi.

Foto:Robert Reisman

Sündmused

Venemaa mõjutustegevuse alaste uurimistulemuste tutvustamine Riias

25. jaanuaril 2018 esitles NATO Strateegilise kommunikatsiooni oivakeskus Riias kahte uuringut, esitlejate seas olid ka kaks RKK töötajat.

Uuringutest esimene “Vene jälg Põhja-Balti inforuumis” näitas StratKom oivakeskuse käimasoleva uuringu seniseid tulemusi. Uuriti Vene,aa strateegiat Põhja-Balti regioonis, “kaasmaalaste” poliitikat, narratiive meediakanalites Sputnik, RT ja Pervõi kanal ning avaliku arvamuse uuringut. Raportit esitlesid doktorid Ieva Bērziņa ja Ivo Juurvee ning Māris Cepurītis.

Teine uuring „Venekeelsete sotsiaalmeedia avalike postituste ja profiilide analüüs Balti riikides“ on mille viis läbi Riigikaitse ja julgeoleku teadmuskeskus. Uuringut tutvustasid Dmitri Teperik ja Kateryna Kononova.

Üritusel oli tublisti üle saja osaleja ja see jõudis uudistesse ka Lätist põhja pool. Seda kajastas Aktuaalne kaamera (vt. 15’13’’-17’20’’) ning ERRi uudisteportaal nii eesti kui ka vene keeles, samuti Soome suurim päevaleht Helsingin Sanomat.Blogi

Ameerika Ühendriigid, Soome ja Rootsi: kolmepoolne tahteavaldus kaitsealaste huvide kohta

2018. aasta 8. mail kohtusid Soome ja Rootsi kaitseministrid Jussi Niinistö ja Peter Hultqvist Pentagonis USA kaitseministri James Mattisega.

Korea: mõõdukas optimist ja kaine mõistus

Korea poolsaare arengud panevad imestama ka kõige optimistlikumad ja Põhja-Koreaga seotud läbirääkimiste ajalugu süvitsi tundvad analüütikud. Mida...

Pöördepunkt Armeenias

Armeenias tehti sel nädalal ajalugu – uue vabariigi ajal ei ole nähtud sellist masside koondumist nagu viimasel kümnel päeval.
RKK – Icds.ee
Scroll to Content Header