RKK – Icds.ee

Eesmärk on arendada Atlandi-üleses kogukonnas strateegilist mõtlemist Balti ja Põhjala riikide julgeolekuprobleemide üle, mis kätkevad nii sõjalist kui ka küber- ja energiajulgeolekut ning samuti ühiskonna sidususe ja toimepidevusega seotud küsimusi.

Foto:Robert Reisman

Sündmused

Venemaa mõjutustegevuse alaste uurimistulemuste tutvustamine Riias

25. jaanuaril 2018 esitles NATO Strateegilise kommunikatsiooni oivakeskus Riias kahte uuringut, esitlejate seas olid ka kaks RKK töötajat.

Uuringutest esimene “Vene jälg Põhja-Balti inforuumis” näitas StratKom oivakeskuse käimasoleva uuringu seniseid tulemusi. Uuriti Vene,aa strateegiat Põhja-Balti regioonis, “kaasmaalaste” poliitikat, narratiive meediakanalites Sputnik, RT ja Pervõi kanal ning avaliku arvamuse uuringut. Raportit esitlesid doktorid Ieva Bērziņa ja Ivo Juurvee ning Māris Cepurītis.

Teine uuring „Venekeelsete sotsiaalmeedia avalike postituste ja profiilide analüüs Balti riikides“ on mille viis läbi Riigikaitse ja julgeoleku teadmuskeskus. Uuringut tutvustasid Dmitri Teperik ja Kateryna Kononova.

Üritusel oli tublisti üle saja osaleja ja see jõudis uudistesse ka Lätist põhja pool. Seda kajastas Aktuaalne kaamera (vt. 15’13’’-17’20’’) ning ERRi uudisteportaal nii eesti kui ka vene keeles, samuti Soome suurim päevaleht Helsingin Sanomat.

TwitterBlogi

Põhja-Korea diplomaatiline delegatsioon on olümpialt lahkunud. Kas nad saavutasid, mida olid plaaninud?

Millised olid Kim Jong-uni täpsed kaalutlused Pyeongchangi olümpia-delegatsiooni saates, me ei tea, aga arutleda võib eelkõige kolme eesmärgi üle.

Soome alasi ja haamri vahel

Võrreldes Eestiga on Soome muidugi suur maa, kuid maailma kontekstis kuuluvad mõlemad riigid ikkagi samasse kategooriasse ehk väikeriikide omasse....

RKK videoblogi: Euroopa Liidu eesistumisest

Lõppevat Eesti eesistumist Euroopa Liidus iseloomustab RKK 18. detsembri videoblogis Eesti eriesindaja Euroopa Liidu juures Matti Maasikas.
RKK – Icds.ee
Scroll to Content Header