RKK – Icds.ee

Eesmärk on arendada Atlandi-üleses kogukonnas strateegilist mõtlemist Balti ja Põhjala riikide julgeolekuprobleemide üle, mis kätkevad nii sõjalist kui ka küber- ja energiajulgeolekut ning samuti ühiskonna sidususe ja toimepidevusega seotud küsimusi.

Foto:Robert Reisman

Sündmused

Ukraina sisejulgeoleku ekspertide õppereis Eestisse

click Dmitri Teperik

Eesti-Ukraina arengukoostööprojekti „Kodanikuühiskonna ja vabatahtlike kaasamine Ukraina riikliku kerksuse ja julgeoleku tugevdamisel“ raames 10.-16. augustil 2017. a toimunud õppereisil osales 20 sisejulgeoleku eksperti Ukrainast.

Visiidi eesmärgiks oli sisejulgeoleku valdkonda ja tsiviilühiskonna kaasamist puudutavate kogemuste vahetamine.

Õppereisi käigus külastas Ukraina delegatsioon keskkriminaalpolitseid, Alansi vabatahtlike päästjate ühingut, Paides toimunud arvamusfestivali, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, Kaitseliidu peastaapi, välisministeeriumi, riigi infosüsteemi ametit (RIA), Sisekaitseakadeemiat, kaitseministeeriumi, NATO küberkaitsekoostöö keskust, Tallinna Tehnikaülikooli ja Rahvusvahelist Kaitseuuringute Keskust.

Kuuepäevane õppevisiit lõppes RKKs toimunud seminari ja pressikonverentsiga kodanikuühiskonna rollist Ukraina rahvusliku julgeoleku ja riikliku kerksuse tugevdamisel. Seminaril esinesid Ukraina patrullpolitsei ja päästeteenistuse esindajad, samuti aga ka info- ja küberjulgeoleku eksperdid.

Õppereisi korraldamine sai võimalikuks tänu Välisministeeriumi toetusele arengukoostööprojektile ja selle korraldas RKK heas koostöös Küberkaitseliidu, Jõhvi politseijaoskonna ja Ida päästekeskusega.

Meediakajastus Ukraina ekspertide õppereisist:

http://reporter.postimees.ee/4214465/reporter-eesti-ja-ukraina-vahetasid-sojakogemusi

http://rus.delfi.ee/daily/estonia/estonskie-i-ukrainskie-eksperty-v-oblasti-vnutrennej-bezopasnosti-obmenyalis-opytom?id=79226884

http://r4.err.ee/v/podrobnosti/loigud/6030f8f5-1606-4233-bcaa-e085dbeb9c0e/chto-vazhnee-dlya-ukrainy-printsipy-demokratii-ili-informatsionnaya-bezopasnost

http://www.nrcu.gov.ua/news.html?newsID=57901

rus.postimees.ee/4208745/uchastnik-ato-ugroza-otpravki-na-front-eto-mif-rossiyskoy-propagandy

TwitterBlogi

Soome alasi ja haamri vahel

Võrreldes Eestiga on Soome muidugi suur maa, kuid maailma kontekstis kuuluvad mõlemad riigid ikkagi samasse kategooriasse ehk väikeriikide omasse....

RKK videoblogi: Euroopa Liidu eesistumisest

Lõppevat Eesti eesistumist Euroopa Liidus iseloomustab RKK 18. detsembri videoblogis Eesti eriesindaja Euroopa Liidu juures Matti Maasikas.

Milline on olnud Idapartnerluse hooaeg

Eesti eesistumisperioodi ELi Nõukogus kokku tõmmates on aeg üle vaadata teemad, mis jäid sõelale meie jaoks prioriteetses Idapartnerluse valdkonnas ja...
RKK – Icds.ee
Scroll to Content Header