RKK – Icds.ee

Eesmärk on arendada Atlandi-üleses kogukonnas strateegilist mõtlemist Balti ja Põhjala riikide julgeolekuprobleemide üle, mis kätkevad nii sõjalist kui ka küber- ja energiajulgeolekut ning samuti ühiskonna sidususe ja toimepidevusega seotud küsimusi.

Foto:Robert Reisman

Sündmused

Ukraina sisejulgeoleku ekspertide õppereis Eestisse

Eesti-Ukraina arengukoostööprojekti „Kodanikuühiskonna ja vabatahtlike kaasamine Ukraina riikliku kerksuse ja julgeoleku tugevdamisel“ raames 10.-16. augustil 2017. a toimunud õppereisil osales 20 sisejulgeoleku eksperti Ukrainast.

Visiidi eesmärgiks oli sisejulgeoleku valdkonda ja tsiviilühiskonna kaasamist puudutavate kogemuste vahetamine.

Õppereisi käigus külastas Ukraina delegatsioon keskkriminaalpolitseid, Alansi vabatahtlike päästjate ühingut, Paides toimunud arvamusfestivali, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, Kaitseliidu peastaapi, välisministeeriumi, riigi infosüsteemi ametit (RIA), Sisekaitseakadeemiat, kaitseministeeriumi, NATO küberkaitsekoostöö keskust, Tallinna Tehnikaülikooli ja Rahvusvahelist Kaitseuuringute Keskust.

Kuuepäevane õppevisiit lõppes RKKs toimunud seminari ja pressikonverentsiga kodanikuühiskonna rollist Ukraina rahvusliku julgeoleku ja riikliku kerksuse tugevdamisel. Seminaril esinesid Ukraina patrullpolitsei ja päästeteenistuse esindajad, samuti aga ka info- ja küberjulgeoleku eksperdid.

Õppereisi korraldamine sai võimalikuks tänu Välisministeeriumi toetusele arengukoostööprojektile ja selle korraldas RKK heas koostöös Küberkaitseliidu, Jõhvi politseijaoskonna ja Ida päästekeskusega.

Meediakajastus Ukraina ekspertide õppereisist:

http://reporter.postimees.ee/4214465/reporter-eesti-ja-ukraina-vahetasid-sojakogemusi

http://rus.delfi.ee/daily/estonia/estonskie-i-ukrainskie-eksperty-v-oblasti-vnutrennej-bezopasnosti-obmenyalis-opytom?id=79226884

http://r4.err.ee/v/podrobnosti/loigud/6030f8f5-1606-4233-bcaa-e085dbeb9c0e/chto-vazhnee-dlya-ukrainy-printsipy-demokratii-ili-informatsionnaya-bezopasnost

http://www.nrcu.gov.ua/news.html?newsID=57901

rus.postimees.ee/4208745/uchastnik-ato-ugroza-otpravki-na-front-eto-mif-rossiyskoy-propagandy

TwitterBlogi

Saksa valimised: vaoshoitud ja mõõdetud kampaania, millel on suur mõju Euroopale

Tänavusi Saksamaa üldvalimisi on kutsutud ajaloo igavaimateks.

„Põhimõttekindel realism“ - kas president Trumpi välispoliitiline doktriin?

Teisipäeval pidas USA president Donald Trump oma esimese pöördumise iga-aastasel ÜRO Peaassamblee üld-debatil.

Veel kord terrorismist

Uudised terroriaktidest Euroopas jõuavad uudistesse piisavalt sageli, et hakkame nendega juba harjuma. 18. augusti pussitamisrünnak Turus on toonud...
RKK – Icds.ee
Scroll to Content Header