RKK – Icds.ee

Eesmärk on arendada Atlandi-üleses kogukonnas strateegilist mõtlemist Balti ja Põhjala riikide julgeolekuprobleemide üle, mis kätkevad nii sõjalist kui ka küber- ja energiajulgeolekut ning samuti ühiskonna sidususe ja toimepidevusega seotud küsimusi.

Foto:Robert Reisman

Sündmused

Ukraina sisejulgeoleku ekspertide õppereis Eestisse

Eesti-Ukraina arengukoostööprojekti „Kodanikuühiskonna ja vabatahtlike kaasamine Ukraina riikliku kerksuse ja julgeoleku tugevdamisel“ raames 10.-16. augustil 2017. a toimunud õppereisil osales 20 sisejulgeoleku eksperti Ukrainast.

Visiidi eesmärgiks oli sisejulgeoleku valdkonda ja tsiviilühiskonna kaasamist puudutavate kogemuste vahetamine.

Õppereisi käigus külastas Ukraina delegatsioon keskkriminaalpolitseid, Alansi vabatahtlike päästjate ühingut, Paides toimunud arvamusfestivali, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, Kaitseliidu peastaapi, välisministeeriumi, riigi infosüsteemi ametit (RIA), Sisekaitseakadeemiat, kaitseministeeriumi, NATO küberkaitsekoostöö keskust, Tallinna Tehnikaülikooli ja Rahvusvahelist Kaitseuuringute Keskust.

Kuuepäevane õppevisiit lõppes RKKs toimunud seminari ja pressikonverentsiga kodanikuühiskonna rollist Ukraina rahvusliku julgeoleku ja riikliku kerksuse tugevdamisel. Seminaril esinesid Ukraina patrullpolitsei ja päästeteenistuse esindajad, samuti aga ka info- ja küberjulgeoleku eksperdid.

Õppereisi korraldamine sai võimalikuks tänu Välisministeeriumi toetusele arengukoostööprojektile ja selle korraldas RKK heas koostöös Küberkaitseliidu, Jõhvi politseijaoskonna ja Ida päästekeskusega.

Meediakajastus Ukraina ekspertide õppereisist:

http://reporter.postimees.ee/4214465/reporter-eesti-ja-ukraina-vahetasid-sojakogemusi

http://rus.delfi.ee/daily/estonia/estonskie-i-ukrainskie-eksperty-v-oblasti-vnutrennej-bezopasnosti-obmenyalis-opytom?id=79226884

http://r4.err.ee/v/podrobnosti/loigud/6030f8f5-1606-4233-bcaa-e085dbeb9c0e/chto-vazhnee-dlya-ukrainy-printsipy-demokratii-ili-informatsionnaya-bezopasnost

http://www.nrcu.gov.ua/news.html?newsID=57901

rus.postimees.ee/4208745/uchastnik-ato-ugroza-otpravki-na-front-eto-mif-rossiyskoy-propagandyBlogi

Ameerika Ühendriigid, Soome ja Rootsi: kolmepoolne tahteavaldus kaitsealaste huvide kohta

2018. aasta 8. mail kohtusid Soome ja Rootsi kaitseministrid Jussi Niinistö ja Peter Hultqvist Pentagonis USA kaitseministri James Mattisega.

Korea: mõõdukas optimist ja kaine mõistus

Korea poolsaare arengud panevad imestama ka kõige optimistlikumad ja Põhja-Koreaga seotud läbirääkimiste ajalugu süvitsi tundvad analüütikud. Mida...

Pöördepunkt Armeenias

Armeenias tehti sel nädalal ajalugu – uue vabariigi ajal ei ole nähtud sellist masside koondumist nagu viimasel kümnel päeval.
RKK – Icds.ee
Scroll to Content Header